Od 1 stycznia 2022 roku beneficjenci nie będą mogli otrzymać dopłat z programu „Czyste Powietrze” do kupna kotła węglowego. Do tej pory w ramach programu beneficjenci dokonując wymiany źródła ciepła w swoim domu jednorodzinnym mogli wybrać m.in. kupno kotła węglowego spełniającego wymogi ekoprojektu dla kotłów na paliwo stałe (najbardziej ekologiczna wersja z tego rodzaju pieców).

Obecnie program “Czyste Powietrze” rozróżnia przyszłych beneficjentów, a także wysokość dotacji – na dwie kategorie. W pierwszej części są to osoby, których dochód roczny nie przekracza 100 tys. zł i dla nich przewidziana jest dotacja podstawowa do 30 tys. zł. Druga część jest skierowana dla wnioskodawców o przeciętnym miesięcznym dochodzie na osobę do 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym oraz do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Dla tej grupy beneficjentów przewidziana jest wyższa dotacja, do 37 tys. zł.

Według zapowiedzi Ministerstwa Klimatu i Środowiska w 2022 r. pojawi się trzeci komponent programu dla jeszcze mniej zamożnych. Osoby, których miesięczny dochód na jednego członka w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza 900 zł oraz 1260 zł w przypadku gospodarstw jednoosobowych będą mogły otrzymać nawet do 90 proc. wsparcia w ramach kosztów kwalifikowanych. Maksymalnie kwota dotacji wyniesie do 69 tys. zł

Od 1 stycznia 2022 r. koniec z dopłatami do pieców węglowych z Programu „Czyste Powietrze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.