Szanowni Państwo! Prezentujemy broszurę dotyczącą kwestii właściwego segregowania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych. Odpowiedzialne gospodarowanie odpadami i właściwa ich segregacja, oprócz korzystnego wpływu na otaczające nas środowisko naturalne, ma również wpływ na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Należy pamiętać, że odpady z gospodarstwa domowego powinny w pierwszej kolejności trafiać do worków na odpady segregowane, bądź do pojemnika na odpady zmieszane – i być wystawione przed posesję w wyznaczonym terminie zbiórki. Im mniej odpadów trafi na PSZOK, tym mniejsze będą ogólne koszty jego prowadzenia, a tym samym wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie niższa.

Broszura zawiera informacje jakie odpady powinny trafiać do kolorowych worków, jakie do pojemnika, opisuje najważniejsze zasady korzystania z PSZOK oraz wiosennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Wkrótce ulotka trafi do Państwa domów, ale już dziś możecie się z nią zapoznać na naszej stronie.

Instrukcja segregowania odpadów komunalnych – plik .PDF (Adobe Reader)

Instrukcja segregowania odpadów komunalnych – link do podstrony

Prawidłowa segregacja odpadów

Komentarz do “Prawidłowa segregacja odpadów

  • 13 maja 2021 z 12:14
    Permalink

    Zasady segregacji różnią się w poszczególnych gminach. Jak jest organizowany wywóz odpadów na terenie różnych gmin można sprawdzić w Internecie. W wyszukiwarce wystarczy wybrać swój region i gotowe.

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.